Ulevte si kdykoli sami od bolesti svalů

Během posledních několika let se masážní pistole staly naprostým hitem všude po světě. Doporučují je trenéři, sportovci, fitness nadšenci a především lékaři. Ozbrojující výhodou tohoto produktu je snadná a bezproblémová aplikace. Už nikdy proto nemusíte se svalovou bolestí do nemocnice. S masážní pistolí vše zvládnete sami, v pohodlí domova!

Masážní pistole funguje na principu vysílání přímých impulsů rovnou do svalu. To pomáhá se nejen rychle zbavit svalové únavy a ztuhnutí, ale také významně redukuje zákeřnou kyselinu mléčnou, která má na svědomí setrvalé pálení a bolení hluboko ve svalu.

Moderní technologii a praktičnost masážní pistole ocení všichni ti, kteří mají rádi komfort a spolehlivost. Od nynějška vám nic nebude bránit v tom, abyste bezstarostně odjeli za sportem, a vydali ze sebe nejvíc. S sebou totiž budete mít masážní pistoli Bodysonic, která vás nenechá na holičkách.

Jak předcházet svalovým poraněním?

Velký pozor bychom si měli dávat na svalová poranění. Jsou totiž velmi častá a přihodí se velmi rychle. V ohrožení jsou především ti, kteří sportují jednorázově a nevěnují dostatečný čas rozehřátí, rozcvičení nebo protažení.

Na vině bývá také unavení nebo dehydratování. Tím nejhorším, co nás avšak může potkat, je pak zpravidla svalová ruptura, tedy přetržení. To může náš pohyb negativně ovlivnit na celý život. Abychom těmto nepříjemnostem předešli, musíme se naučit svaly dostatečně okysličovat. To se samozřejmě týká fáze před sportem, ale i po sportu.

Protažení je u každé tělesné aktivity základem. Stejně tak by se pro nás po svalové námaze měla masáž stát automatickou rutinou. Mnohé odborné studie prokazují, že masáž je zásadním aspektem, který nám pomáhá předejít svalovým poraněním a co více, sval navíc uklidní a uvede do pozitivního stavu.

I vzhledem k blížícím se letním měsícům, je toto téma a téma každodenního sportování velmi aktuální. Správná a kvalitní prevence vás může ochránit od řady problémů a stejně tak i posílit vaše svaly a tím i celý organismus. Masážní pistole je v tomto případě ideálním řešením. O tom, jak ji používat se dozvíte níže.

Používání je více než lehké

Pistoli používejte opatrně a jemně hlavně v případě, když máte sval ztuhlý a unavený. Volte vždy tu nejnižší intenzitu a pak podle vlastní libosti a citu zvyšujte. Snažte se vyvarovat dotyků s kostí.

Pro začátečníky je vždy vhodnější začít u větších svalů – lýtkového, stehenního a postupem času se získáním zkušenosti s používáním se přesouvat na svaly malé, kde jsou kosti exponovanější. K ovládání si pomáhejte i druhou rukou, která by měla kontrolovat svalová zakončení a kostní přesahy.

Úleva od bolesti kdykoliv to potřebujete

Udržujte pistoli v pohybu. Ujistěte se, že na sval příliš netlačíte nebo nezůstáváte na jednom místě příliš dlouhou dobu. K dosažení nejlepších výsledků se pokoušejte s pistolí dynamicky pohybovat během celého používání.

Více je méně. Stimuly masážní pistole jsou velmi intenzivní, proto není třeba jednotlivé svaly masírovat přespříliš. Abyste docílili rychlé svalové regenerace, stačí se na jeden sval zaměřit na několik minut. Vždy samozřejmě záleží na odpovědi vašeho těla, to vám bude jasným indikátorem, kdy už masáž ukončit.

Máte chuť ulevit si od bolesti kdykoliv budete chtít vy sami? Žádný problém, jsme pro. Sport pro vás totiž už nikdy nebude jako dřív!

Photo by Scott Webb on Unsplash

Zpět do obchodu